Úvod
Problém
Řešení
Přísliby
12 kroků
12 tradic
Historie DDA
Svépomocné skupiny
Bezpečí sdílení
Často kladené dotazy

Literatura
Odkazy

Modlitba poklidu

Bože, dej mi klid
přijmout to,
co změnit nemohu,
odvahu změnit to,
co změnit mohu
a moudrost
jedno od druhého rozpoznat.SEO

Úvod

Vítejte na stránkách DDA. Dospělé Děti Alkoholiků, je dvanácti-krokový program založený na dvanácti tradicích, určený pro ženy a muže, kteří vyrostli v alkoholické či jinak dysfunkční rodině. Setkáváme se v prostředí, které je bezpečné, kde jeden druhého respektujeme a kde zjišťujeme a přiznáváme, že máme stejnou zkušenost (viz svépomocné skupiny). Odhalujeme, jak nás naše dětství ovlivňovalo v minulosti a jak nás ovlivňuje dnes („Problém“). Podnikáme pozitivní kroky. Tím, že uplatňujeme „Dvanáct kroků“, soustředíme se na „Řešení“ a přijímáme milující Vyšší Sílu, tak jak ji my sami chápeme, se osvobozujeme od minulosti a nacházíme cestu k tomu, jak můžeme dnes zlepšit své životy. Jedinou podmínkou členství je touha vyléčit se z následků vyrůstání v alkoholické či jinak dysfunkční rodině.Další informace

28.1.2012

Od února 2012 funguje v Praze zatím jediná v současnosti aktivní skupiny DDA v českém jazyce. (Jediná ohlášená.) Čas a místo konání: každý pátek 19:00–20:00, Klimentská 18, 110 00 Praha 1. Zde si můžete stáhnout plakát. Další informace viz Svépomocné skupiny.


27.5.2011

Během posledních několika týdnů jsme na těchto stránkách zaznamenali zvýšenou návštěvnost. Všem návštěvníkům děkujeme za jejich zájem o dvanáctikrokový program DDA. Rádi bychom Vás informovali, že v případě jakýchkoliv souvisejících dotazů či námětů je možné psát na adresu dda-cz(zavinac)centrum.cz.

Víte, že... ?

Program DDA pomáhá také lidem z dysfunkčních rodin.

Dvanácti-bodové duchovní programy (AA, Al-anon, Alateen, NA a DDA) jsou jedny z nejúčinnějších prostředků v boji s alkoholem a závislostmi.

Alkohol je metlou euro-americké civilizace.

Co se na setkání nedělá:Nerozebírají se něčí problémy. Na setkání pouze sdílíme s ostatními své vlastní zkušenosti. Každý třetí Čech se ničí alkoholem.
Třicet procent dospělých mužů pije v Česku alkohol tak často a v takových dávkách, že si ničí organismus a ohrožují svým chováním sami sebe i okolí. (zdroj: Lukáš Hrábek, deník Metro, 14.1.2010, str.3)
Jak poznám, že jsem dospělým dítětem z dysfunkční rodiny? Jestliže se ztotožňujete s Problémem, pak jste nejspíš dospělé dítě alkoholika nebo z dysfunkční rodiny.